Winnica
Odkryj niezwykły świat winorośli i wina.
Smaczna domowa kuchnia
Poznaj smaki Roztocza
Nieskażona przyroda
Piękne szlaki piesze zachęcają do zwiedzania okolicy
Roztocze dla seniora
Sprawdź ofertę przygotowaną specjalnie dla seniorów
Trasy rowerowe
Roztocze to setki kilometrów wspaniałych tras rowerowych.
Aloesowy detoks w naturze
Zyskaj zdrowie, energię i urodę
jQuery Carousel

Architektura

Kościół św. Jana Nepomucena – Uważany za symbol Zwierzyńca, niezwykle cenny i doskonale zachowany kościół filialny położony na jednej z wysp śródmiejskiego stawu. Powstał w połowie VIII w. według projektu Columbaniego. Wewnątrz znajduje się uważany za cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej ufundowany przez ordynatową Różę Zamoyską.

 

   

 

Klasztor w Radecznicy – Historia klasztoru w Radecznicy sięga 8 maja 1664r. Wtedy na „Łysej Górze” Szymonowi Tkaczowi ukazał się św. Antoni. Święty zażyczył wybudowania świątyni w miejscu objawienia. Obiecał też liczne łaski i cuda. Tradycja podaje, że św. Antoni pojawiał się również u stóp góry przy źródłach wodnych. Trzy lata później stanęła tu drewniana kaplica i klasztor, do którego wprowadzili się bernardyni. Klasztor jest miejscem licznych pielgrzymek.

 

   

 

 

Pałac w Klemensowie – Barokowy pałac zbudowany w latach 1744-1746 z inicjatywy Teresy Zamoyskiej z myślą o przyszłym potomku którym okazał się Klemens Zamoyski – stąd też nazwa miejscowości. Podczas II wojny światowej budynek zajęli Niemcy, urządzając tam szpital polowy. Wewnątrz zachowały się zabytkowe kominki, klatka schodowa oraz wyposażenie biblioteki. Pałac posiadał bogatą galerię malarstwa zrabowaną podczas wojny przez Niemców. Reszta wyposażenia przeniesiona została do muzeum w Kozłówce i Zamościu. Wokół znajdują się zabudowania gospodarcze oraz 130 hektarowy park w stylu angielskim.

 

   

 

Zamość – Miasto zbudowane przez Jana Zamoyskiego w 1580 roku. Nazywane jest ” Perłą Renesansu”, „Miastem Idealnym” gdyż było prawdopodobnie jednym miastem wybudowanym w miejscu, w którym nie było wcześniej żadnej zabudowy. Pozwoliło to architektowi Bernardowi Morando stworzyć miasto przemyślane od A do Z. Największą atrakcją jest rynek z 52 metrową wieżą oraz kamienicami ormiańskimi. Zwiedzając miasto warto odwiedzić również kompleks dawnych fortyfikacji, Katedrę Zmartwychwstania Pańskiego, dawną synagogę, park miejski oraz wiele innych ciekawych miejsc.

 

 
 

Lwów - Wyjeżdżając na Roztocze nie można zapomnieć o zabraniu paszportów. Od Lwowa dzieli nas zaledwie 140 km, więc warto umieścić ten punkt wśród urlopowych planów i odwiedzić takie miejsca jak starówka, Teatr Opery i Baletu, Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich i wiele innych miejsc, w których wciąż można natknąć się na wiele śladów polskiego dziedzictwa.

 
   

 Kontakt

Adres: Lipowiec 1b, 23-407
Rezerwacje: 600 338 317
                      600 351 980