Zamość – Miasto zbudowane przez Jana Zamoyskiego w 1580 roku. Nazywane jest ” Perłą Renesansu”, „Miastem Idealnym” gdyż było prawdopodobnie jednym miastem wybudowanym w miejscu, w którym nie było wcześniej żadnej zabudowy. Pozwoliło to architektowi Bernardowi Morando stworzyć miasto przemyślane od A do Z. Największą atrakcją jest rynek z 52 metrową wieżą oraz kamienicami ormiańskimi. Zwiedzając miasto warto odwiedzić również kompleks dawnych fortyfikacji, Katedrę Zmartwychwstania Pańskiego, dawną synagogę, park miejski oraz wiele innych ciekawych miejsc.
Lwów – Wyjeżdżając na Roztocze nie można zapomnieć o zabraniu paszportów. Od Lwowa dzieli nas zaledwie 140 km, więc warto umieścić ten punkt wśród urlopowych planów i odwiedzić takie miejsca jak starówka, Teatr Opery i Baletu, Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich i wiele innych miejsc, w których wciąż można natknąć się na wiele śladów polskiego dziedzictwa.
Bazylika w Radecznicy – Historia bazyliki w Radecznicy sięga 8 maja 1664r. Wtedy na „Łysej Górze” Szymonowi Tkaczowi ukazał się św. Antoni. Święty zażyczył wybudowania świątyni w miejscu objawienia. Obiecał też liczne łaski i cuda. Tradycja podaje, że św. Antoni pojawiał się również u stóp góry przy źródłach wodnych. Trzy lata później stanęła tu drewniana kaplica i klasztor, do którego wprowadzili się bernardyni. Klasztor jest miejscem licznych pielgrzymek.